لوله ها از لوازم قدیمی و پرکاربرد در ساختمان سازی، کشاورزی، صنعت، نیروگاه، صنایع پالایشگاهی، سیستم های سرمایشی، تأسیسات گرمایشی، انتقال آب و فاضلاب هستند که برای انتقال آب، گاز و سایر سیالات به کار می روند. لوله وظیفه دارد جریان اتصالات را به طور دقیق و منظم منتقل کند؛ همچنین به دلیل تنوع در جنس، ابعاد و شکل به دسته های گوناگونی تقسیم بندی می شوند. هر یک از دسته و گروه لوله ها برای کار خاصی استقاده می شوند؛ از همین رو اگر اطلاع و آشنایی کاملی از لوله ها نداشته باشید، ممکن است در هنگام انتخاب و خرید لوله برای مصارف ساختمانی با مشکل مواجه شوید. در این مقاله از سایت 5تاش تجارت رادین درباره راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی صحبت خواهیم کرد.

 

چه نکاتی را قبل از خرید لوله باید بدانیم؟

قبل از انتخاب و خرید لوله برای پروژه باید نکاتی را در نظر بگیرید تا با خیالی آسوده به خرید لوله مناسب برای ساخت پروژه و لوله کشی بپردازید. چنانچه لوله مناسبی را برای انجام پروژه های ساختمانی انتخاب کنید علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، سرعت پیشرفت و راندمان پروژه ها نیز بالا می رود. لوله ها اکثرا از فلز، آلیاژ، سرامیک، پلاستیک و بتن ساخته می شوند؛ به همین علت متریال های سازنده لوله تأثیر مستقیمی بر هزینه ها دارد. از جمله نکاتی که قبل از خرید لوله باید بدانید موارد زیر هستند:

انتخاب و تعیین میزان بودجه

قبل از خرید لوله بودجه ای که برای خرید آن نیاز است را تعیین کنید تا بتوانید متناسب با آن بهترین نوع لوله را انتخاب کنید.

تعیین مقدار لوله مورد نیاز

پیش از خرید لوله با استفاده از راهنمای خرید لوله که توسط متخصصین دریافت کرده اید مقدار مورد نیاز لوله براساس تعداد لوله، متراژ وتناژ لوله را مشخص کنید.

انتخاب و فراهم کردن محل تخلیه بار

قبل از خرید و تهیه لوله باید با توجه به حجم و جنس لوله ها که می خواهید خرید کنید، مکانی را برای تحویل و تخلیه بارها تعیین کنید.

راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی

راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی

انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی ساختمان

در ابتدا برای لوله کشی ساختمان باید موضوع، نوع پروژه، کاربرد ساختمان مثل تجاری یا مسکونی بودن را در نظر بگیرید تا بهترین نوع لوله آبرسانی، برق و…را برای لوله کشی ساختمان انتخاب کنید. برای سیستم های آب و فاضلاب بهتر است از لوله هایی که دارای مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و فشار هستند استفاده کنید. در آغاز پروژه شما باید لوله مورد نیاز برای پروژه ساختمانی را انتخاب و تهیه کنید چون لوله کشی جزو کارهای ابتدایی ساختمان سازی است؛ از همین رو لازم است لوله برق و لوله گاز ساختمان را قبل از گچ کاری، سنگ کاری، کاشی کاری، نماکاری و …در ساختمان جاسازی کنید. مشورت با متخصصین این کار و کسانی که در حیطه لوله کشی ساختمان فعالیت دارند، بهترین راه انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی ساختمان است.

 

در هنگام خرید لوله برای مصارف ساختمانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

لوله ها دارای جنس های مختلف و گوناگونی بوده و در سایز و ضخامت های متفاوت به بازار عرضه می شوند. شما می توانید انواع لوله ها را متناسب با بودجه ای که در نظر دارید خریداری کنید، اما تنوع در انواع لوله ها می تواند موجب سردرگمی شما برای انتخاب لوله مناسب شود. مطابق با راهنمای انتخاب لوله باید با یک سری از فاکتورهای خرید لوله آشنایی داشته باشید تا بتوانید لوله ای باکیفیت انتخاب کنید. این فاکتورها به شرح زیر هستند:

قیمت لوله

انواع لوله های تولید داخل کشور دارای قیمت مناسبی هستند که شما می توانید خریداری کنید. امروزه بسیاری از تولیدکننده ها و شرکت ها به منظور کاهش قیمت از مواد درجه دو برای ساخت لوله استفاده می کنند که این کار موجب پوسیده شدن لوله ها به مرور زمان می شود. برای خرید مطمئن و ایمن لوله ها به نشان هایی که روی لوله درج شده توجه کنید؛ بنابراین به عنوان راهنمای انتخاب لوله مناسب و باکیفیت پیشنهاد می کنیم به علامت استاندارد روی جداره لوله ها توجه داشته باشید.

جنس لوله

در حال حاضر لوله های پلیمری و پی وی سی در میان مردم طرفداران زیادی دارند؛ زیرا همچون لوله های فلزی دچار پوسیدگی و زنگ خوردگی نمی شوند و می توان از این لوله ها برای مدت طولانی استفاده کرد.

ضخامت لوله و سایز لوله

در بازار لوله با ضخامت و سایزهای مختلف وجود دارد؛ از همین رو برای پروژه های ساختمانی لوله هایی با سایز و اندازه مناسب انتخاب کنید تا به روند پیشرفت پروژه سرعت ببخشید و از صرف هزینه های زیاد خودداری کنید.

راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی

راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی

5تاش تجارت رادین ارائه دهنده بهترین لوله و اتصالات برای مصارف ساختمانی

5تاش تجارت رادین توانایی عرضه انواع لوله و اتصالات را به اقصی نقاط کشور در سریع ترین زمان ممکن دارد. این شرکت سابقه ۴۰ ساله در تولید لوله و اتصالات دارد؛ از همین رو شما می توانید لوله مناسب برای مصارف ساختمانی را در ابعاد، سایز و جنس های مختلف برای پروژه های ساختمانی انتخاب و خریداری کنید.