سینی کابل PVC یک نوع سیستم پشتیبانی مکانیکی به شمار می آید که در کابل های الکتریکی برای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می شود. برای اجرای مقدار زیاد کابل برق یا داده در بالای سر یا زیرزمین به کارگیری سینی کابل پی وی سی بهترین راه حل است. سینی کابل انواع مختلفی دارد که از جمله می توان به: آلومینیومی، فولادی، فولاد ضد زنگ، نردبانی و مخصوصا پی وی سی اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی درباره سینی کابل PVC در اختیارتان قرار دهیم پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

آشنایی با سینی کابل PVC

یکی از انواع سینی کابل برق که برای کابل کشی های تأسیسات الکتریکی در ساختمان ها تولید شده، سینی کابل پی وی سی است. از این سینی برای انتقال، هدایت و محافظت کابل های برق در سقف ساختمان، زمین و دیوار استفاده می شود. سینی کابل پی وی سی برای عبور کابل های سبک انتخاب مناسبی است؛ زیرا به کمک این محصول کابل ها در زاویه های مختلف تحت فشار نیستند و سیم کشی به راحتی انجام می گیرد. سینی کابل PVC نارسانا و محکم بوده و وزن سبکی دارد؛ از همین رو در سیگنال ها هیچ گونه اختلالی به وجود نمی آورد.

 

استفاده از سینی کابل PVC چه اهمیتی دارد؟

پی وی سی نوعی پلاستیک سخت است که با اضافه کردن روان کننده ها منعطف و نرم می شود. پی وی سی مخفف شده پلی وینیل کلراید بوده و موارد استفاده نامحدودی دارد و با توجه به اینکه از هزینه تولید پایین تری برخوردار است در صنعت ساختمان سازی بیشترین کاربرد را دارد. از جمله موارد استفاده این نوع پلاستیک به وینیل سایدینگ، علامت مغناطیسی کارت ها، صفحات گرامافون، لوله کشی، کف سازی و ساختن سقف و…‌‌. اشاره کرد. سینی کابل پی وی سی از جمله محصولاتی است که در ساختمان سازی برای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می شود. سینی کابل PVC به دلیل برخورداری از ویژگی های منحصربه فرد در سیستم های تأسیسات برق کاربرد دارد.

ویژگی های سینی کابل PVC

ویژگی های سینی کابل PVC

سینی کابل پی وی سی چه ویژگی هایی دارد؟

سینی پی وی سی از جمله تجهیزاتی است که ماندگاری بالایی داشته و از نظر اقتصادی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه پرکاربرد ویژگی های منحصربه فردی دارد که سبب شده به هیچ عنوان نتوان استفاده از آن را نادیده گرفت. مهمترین ویژگی سینی کابل پی وی سی فرمولاسیون و موادی است که در آن به کار رفته، این مواد به دلیل خواصی که دارد در برابر آتش سوزی و حرارت خیلی بالا مقاوم هستند؛ به خاطر همین در میان سایر محصولات مشابه به عنوان جنسی نسوز و غیرقابل اشتعال یاد می شوند. سایر خصوصیات سینی کابل PVC به شرح زیر است:

در محیط های خورنده و مطلوب استفاده از سینی کابل پی وی سی بهترین انتخاب است چون مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی دارد.

 • از طول عمر و ماندگاری بالایی برخوردار هستند.
 • در مواجهه با ضربات و صدمات با توجه به اندازه مقاومت بالایی دارند.
 • سینی کابل پی وی سی وزن سبکی دارد؛ از همین رو نصب، جابجایی و حمل و نقل آسانی دارد.
 • دارای سیستمی کامل است و در نسخه های استاندارد با پایه های سوراخ دار و بدون سوراخ تولید می شود.
 • هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ شیمیایی قابل بازیافت بوده و برای ساخت آن ها انرژی کمتری مصرف می شود.
 • سینی کابل PVC در سایز و رنگ های گوناگون تولید می شود.
 • این قطعه نارساناست، یعنی جریان برق را انتقال نمی دهد و سبب آسیب رسیدن به کابل ها نمی شود.

 

در چه مکان هایی می توان از سینی کابل پی وی سی استفاده کرد؟

سینی کابل پی وی سی در محیط های مرطوب و شور مثل بنادر، تأسیسات دریایی، ایستگاه های تصفیه، آبگرم ها، استخرها، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، پل و…کاربرد دارند. در محیط های صنعتی (سایت های شیمیایی و پتروشیمی، صنایع کاغذ، فرآورده های مواد غذایی) بخش های تجاری مانند پارکینگ، ادارات و کانال های خدمات از سینی کابل PVC استفاده می شود.

ویژگی های سینی کابل PVC

ویژگی های سینی کابل PVC

مزایای استفاده از سینی کابل PVC

از جمله مزایای که باعث شده امروزه در بسیاری از پروژه های ساختمان سازی از سینی کابل پی وی سی استفاده شود به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • مقاومت، استحکام و پایداری بالایی دارند.
 • در برابر بخارهای اسیدی و شیمیایی، محیط های باز و دارای رطوبت مقاوم هستند.
 • نصب آسان و سریعی دارند.
 • نمایی زیبا و شکیلی به تأسیسات الکتریکی و ساختمان می بخشند.
 • به راحتی دچار خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی نمی شوند.
 • دارای قطعات و اتصالات متنوعی هستند که سبب سهولت در نصب و راه اندازی آن می شود.

 

5تاش تجارت رادین بهترین تولیدکننده انواع لوله و اتصالات آن

در مطالب بالا توضیح مفصلی درباره ویژگی های سینی کابل PVC ارائه دادیم و گفتیم که مهمترین ویژگی این تجهیزات غیرقابل اشتعال و نارسانا بودن آن است به طوری که جریان برق را انتقال نمی دهد و سبب آسیب رسیدن به کابل ها نمی شود. شرکت 5تاش تجارت رادین به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین تولیدکنندگان لوله و اتصالات خصوصاً سینی کابل پی وی سی محسوب می شود؛ از همین رو اگر قصد خرید از مجموعه پی وی سی را دارید از طریق سایت ما می توانيد اقدام به انتخاب و خرید کنید.